57. Vítání ptačího zpěvu, Světice, 3.5.2015, 14:30 u hájovny

Jaro je konečně po dlouhé zimě tady, tažní ptáci přilétají ze svých zimovišť a s nimi opět další ročník Vítání ptačího zpěvu, bezesporu největší koordinované akce svého druhu u nás. Česká společnost ornitologická zve tímto všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili první ptačí písničky a krásu jarní přírody. Akce se konají od 11. 4. do 12. 6. (nejvíce jich je o víkendu 2.–3. 5.) po celé republice, a tak si každý může najít akci, kterou bude chtít navštívit. Více informací najdete na webu České společnosti ornitologické.

Světice

Sraz v neděli 3. 5. ve 14:00 na vlakové zastávce nebo později ve 14:30 u hájovny v říčanském lese ve Světicích. Vhodné pro rodiny s dětmi, ukázka kroužkování, bojovka s ptačí tématikou pro děti a jejich rodiče s odměnami. Na závěr možnost opečení buřtů a posezení u ohně. Pořádá ČSO ve spolupráci s MC Lodička Všechromy. Vedou Alena a Petr Klvaňovi (e-mail: klvanova(zavinac)birdlife.cz).

Velké Popovice

Sraz v sobotu 2. 5. v 8:00 v parku Daleška. Přibližně dvouhodinová vycházka s pozorováním a posloucháním běžných ptáků zahrad a parků. Dalekohledy sebou. Ve spolupráci se ZO ČSOP Velké Popovice. Vedou Alena Klvaňová (e-mail: klvanova(zavinac)birdlife.cz) a Eva Šrailová.

foto: Luvly Grub

foto: Jacob Spinks